Nankör Olma, Kıymet Bil!
Nejdet Kubilay

Nejdet Kubilay

DOĞRU SİNYAL

Nankör Olma, Kıymet Bil!

21 Eylül 2019 - 12:22

İnsan hayatı boyunca yaşadığı bir çok şeyi anlamlandırabilir ama yalnız kaldığında en çok aklına takılan şey yaptığı iyilikler karşılığında gördüğü nankörlük oluyor. 

Neden insanların kendi çıkarları konusunda her türlü yalakalığı yapması mümkünken işleri bittiğinde nankörlük ile karşı tarafı ödüllendiriyor anlam vermek zor.

Genel olarak işim gereği çok sık seyahat ediyor ve insanlarla sohbet etme imkanına sahip oluyorum ve bu sohbetlerde bir çok insanın da sevdikleri için yaptığı fedakarlıklardan sonra sen benim için ne yaptın ki demesinden şikayet ediyor. 

Bu konuda sizlerinde bir çok örnek ile ya da yaşanmış olay ile bana katıldığınıza eminim, hatta örnekleri sıralamaya kalksak sırayı karıştırmamız bile mümkün olur. 

Keşke dünya üzerindeki herkes birbirini karşılıksız sevebilse ve önemsese. Dünya o zaman tadından yenmez bir yer olurdu. 

Böyle söyleyince ama neredee diyenleri duyar gibiyim, günümüzde sevgiler yalanlarla arkadaşlıklar dolanlarla ve her şey menfaat üzerine kuruluyken bu çokta mantıklı değil gibi. 

Etraftakileri gördükçe insanın sizin çıkarcı, yalaka, yalancı sevginiz yerin dibine batsın diyorum.

Sona gelirken Hz. Mevlana’nın güzel bir sözünü eklemek istiyorum, Dildeşinden ayrı düşen yüz türlü nağmesi bile olsa, dilsizdir. Gül solup da mevsim geçince bülbülden nağme duyamazsın. /Hz.Mevlana

Her şey olun ama asla Nankör olmayın...

SEVGİLERİMLE

YORUMLAR

  • 4 Yorum