Hayvanlar bu dünyanın ağzı dili olmayan vatandaşları
Nejdet Kubilay

Nejdet Kubilay

DOĞRU SİNYAL

Hayvanlar bu dünyanın ağzı dili olmayan vatandaşları

28 Ekim 2019 - 16:54

Hayvanları  gerçekten  insanlardan daha çok seviyorum.Neden mi ? Bize hep insanlar ve hayvanlar arasındaki temel farkın akıl faktörü olduğu  söylendi. Fakat biz insnlarda olan bu akıl faktörü bizi onlardan  daha üstün kılmıyor.

Bilinenin aksine hayvanlarda olan sağduyu, şefkat, bağlılık, sadakat, koşulsuz sevgi gibi sıcak duygulardan ne yazık bir çok insan yoksun. Örneğin herhangi bir hayvan canı sıkılınca bir insan avlamıyor, tacizde bulunmuyor, şiddet göstemiyor, bizleri zehirlemiyor ,yaşam alanlarımızı yok etmiyor. En kötü hayvan bile sevgiye cevap veriyor. İnsanoğlu denen yaratıklar gibi  hayatı kimseye zehir etmiyor. Şimdi sorarım size onlara yapılan bu zulüm karşısında sesiz mi kalacağız. Üç maymun mu olacağız. Bu tarz insanlar bu dünyanın tek sahibiyiz gibi davranmaya devam ettikleri sürece doğanın hepimize vereceği cevap için hiç şikayet edecek durumumuz kalmayacak.Hayvanlar bu dünyanın ağzı dili olmayan vatandaşlarıdır.

Bu dünya onların da yaşam alanı, üstelik onlar doğa yerine insana ve şehir yaşamına  ayak uydurmak zorunda kaldılar. İnsan doğasız yaşayamaz, her varlığın doğada bir  yeri var. 

Kediler özgürlüğü ve  arkadaşlığı; köpekler vefayı ve  sadakati öğretir insana.  
Son nehir ve ağaç kurumadan  PARANIN yenmeyen bir şey olduğunu anlayan bilinçli bir nesil diliyorum dünyaya.


   Sevgilerimle.

YORUMLAR

  • 1 Yorum