"Ne Güzel Baktın İmamoğlu"
Şirin Deniz Kafalı

Şirin Deniz Kafalı

"Ne Güzel Baktın İmamoğlu"

01 Temmuz 2019 - 12:49

Şiir okumuş gibi iyi
Bir köpeğin başını okşamış,
Bayram şekeri dağıtmış,
Çocukla çocuk olmuş gibi iyi
Sevinince iyi…

En özlediğimiz zamanda çıkageldi..

Hoş geldi..
Ne kadar özlemişiz mutlu güzel bakan insanları..
Oysa çocuk büyütürken bile pedagoglar şunu söyler anne ve babalara; “önce kendini mutlu et! sen mutlu olursan çocukların da mutlu olur çünkü mutluyken güzel bakarsın etrafına ve güzel baktığın, sevgiyle baktığın herşey güzelleşir."

Demem o ki; “Ne güzel baktın İmamoğlu"

Bize bir kez daha hatırlattın sevgiyle bakmanın mutluluk getirdiğini, aslında mutlu insanlar istediğimizi, asıl mutlu olunca bir insanın çözüm olabileceğini, nefret etmeyeceği için birleştireceğini, kalplere dokunabileceğini…

Düşünsenize sürekli ağzında köpük saça saça kin kusup insanları ayrıştırmaz mutlu kişi, nefret etmez, pişmanlığı ya da uktesi yoktur; bedel değildir senelerce ödediği, intikam gütmez mutlu kişi. Biz artık mutlu güzel bakan insanlar istiyoruz.

Ayrıştırılmak, ötekileştirilmek, sırf oy çoğunluğu elde etti diye bize efendilik taslayan aşağılayan insanlar istemiyoruz. Biz artık geçmişte bedel ödemiş, acı çekmiş ve sırf bu yüzden seçildiğinde başa geldiğinde bastırılmış duygularını açığa vurup intikam güdüsü ve nefretle saldıran başkanlar istemiyoruz.

Yepyeni pırıl pırıl bir nesil geliyor. “Herşey çok güzel olacak!” diyor, akın akın geliyor, sevgiyle, umutla geliyor. Sırf bu yüzden bile geçmişi önümüze koymuş bununla hareket eden başkanlar istemiyoruz.

Geçmişteki hesaplarıyla boğulmuş, üretmeyi unutmuş, kalkınmayı unutmuş, dillerinde hakaretten ve yalandan başka birşey olmayan; en kötüsü de ben oy vermedim ama ayrıştırmamış olmak için bizim seçtiğimiz diyeceğim, kendilerini efendimiz ya da sahibimiz zanneden insanlardan çok sıkıldık.

Bu ülke bunu hak etmiyor…

Sevgiyle bakan kucaklayan insanlarız biz ve öyle insanları hak ediyoruz..

Tekrar hoş geldin İmamoğlu...

YORUMLAR

  • 0 Yorum