MHP'den CHP'ye fütursuzca suçlama
Semra iğtaç

Semra iğtaç

MÜCADELENİN RUHU

MHP'den CHP'ye fütursuzca suçlama

04 Ekim 2019 - 17:40

Bugün Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir daha asla istemeyeceğimiz iki açıklama gündeme oturdu. MHP  1950 lerde Demokrat Parti’nin Tahkikat Komisyonu benzer bir komisyon kuracağını açıkladı.

CHP-HDP ilişkilerinin araştırılması komisyonuymuş. Hoş geldin Demokrat Parti ya da koalisyonu kurtarmak isteyen Cumhur ittifakının demokrasi dışı hamlesi. Bu komisyonun başka neler araştıracağı ayrıca soru işareti. CHP’ye üzerimize daha fazla gelme, demokrasimizdeki aykırılıklara karşı çıkma sıkın ha komisyonu mu acaba? Bence bu komisyonun ismi olsa olsa Talihsiz Komisyon olur.  

Bir ülkenin muhalefet lideri diğer muhalefet lideri için iki ayrı açıklama yaptırıyor. Unutmayalım siyaset ciddi bir iştir. Birinci açıklama da ikincisini bağlar. Saat 16.00 da CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu‘nun Yüce Divan’a sevki için bir açıklama geliyor. 16.08 de herhalde yeterince korkuttuk! diye düşünülerek “Yüce Divan” ibaresi cımbızla çekiliyor, mahkeme kapıları açılırmış deniyor. Akıldışı, şuursuz, tehdit edici iki sistemli saldırı.

CHP Genel Başkanı üç kez ölümle burun buruna geldi. Her geçen gün siyasi tehditler birbirine ekleniyor. El insaf yapmayın etmeyin eylemeyin. Bir ülkenin liderini vatana ihanetle suçlayamazsınız. Bu ülkeye kıymayın efendiler.

Gündem bugün halkın enflasyonuydu. Rakamlara istatistiki yalan diyenler,  TÜİK rakamları ile Pazar fiyatlarını karşılaştırdı. Elbette birbirini tutmadı. Gündemi CHP üzerinde tutmak yeni strateji.

Oysa aydınlık asla kararmaz. MHP’ ye de bir çift sözümüz var.

Öfkeyle kalkan zararla oturur derler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum