Malatya'nın gururu Sabri İliş, sporla tanıştığı günlerde karşılaştığı maddi zorluklara rağmen asla pes etmedi. Henüz küçük yaşlarda spor yapmaya başlayan İliş, spor salonuna gidememe gibi bir engel karşısında yılmadı; aksine kendi spor aletlerini yaparak çözüm bulmaya karar verdi. Kamyon lastiğinin iç lastiği ile yaptığı kol ve göğüs çalıştırma aletleriyle evinin çatısını spor sahasına dönüştüren Sabri İliş, gece gündüz demeden çalıştı. Gündüzleri tarlalarda çalışarak geçimini sağlayan İliş, akşamları çatısında antrenman yaparak hayallerine bir adım daha yaklaştı.Bu azim ve kararlılık, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Güreş Turnuvası'nda birinci olarak taçlandı. Ardından Ankara, İstanbul ve Akdeniz bölgelerinde şampiyonluklar elde eden İliş, Türkiye Şampiyonası'nda da zafere ulaşarak adını altın harflerle yazdırdı.Sabri İliş'in hikayesi, sadece spor başarısıyla değil, imkansızlıklara meydan okuyarak gösterdiği azimle de dikkat çekiyor. Kendi imkanlarıyla yarattığı başarı öyküsü, gençlere ve herkesin hayallerini gerçekleştirebileceğine dair ilham verici bir örnek teşkil ediyor.CAN HABER- HATİCE ŞAHİNGÖZ
Gündem
Yayınlanma: 11 Mayıs 2024 - 15:45
Güncelleme: 11 Mayıs 2024 - 16:19
Sabri İliş: İmkansızlıklardan Gelen Başarı Öyküsü
Malatya'lı Sabri İliş, maddi imkansızlıklar içinde spor yapmaya başladı. Kendi spor aletlerini yaparak evinin çatısında gece gündüz antrenman yaptı. Bu azimle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Güreş Turnuvası'nda birinci oldu. Ardından Ankara, İstanbul ve Akdeniz bölgelerinde şampiyonluklar elde etti ve Türkiye Şampiyonu oldu. İliş'in başarısı, imkansızlıklara meydan okuyarak gösterdiği azimle öne çıkıyor.
Gündem
11 Mayıs 2024 - 15:45
Güncelleme: 11 Mayıs 2024 - 16:19