İşi ehline teslim edeceğiz ve ortak akılla yöneteceğiz. Çiğli’ye umut olmaya geliyoruz. 32 yıldır Çiğli’de yaşıyorum. Çiğli’de evlendim. Çocuklarım Çiğli’de büyüdü. Çiğli’yi sokak sokak bilirim. Belediyede ve partimizde görevlerim oldu. Belediye başkanı olursam ilçemize güzel hizmetler yapacağım” sözleriyle açıklıyor.
![](https://www.canhaber.com.tr/images/files/2023/12/658d8d459cfc5.jpg)
“Devlete Olan Borçların Ödenmemesini Anlamış Değilim”
Çiğli’nin birçok sorunu olduğuna dikkat çeken Arslan, çöp sorunu için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin uzun zamandır çalışmalar yaptığını ifade ediyor. Çalışmaların hükümet tarafından engellediğini de ifade eden Arslan, “Biz çalışmaların daha da hızlanması için katkı sunmaya çalışacağız. Bir diğer sorun ise koku sorunu. Büyükşehir Belediyemiz bu konuyu bitirdi ama Çiğli’de ayrı bir koku sorunu var. Organize Sanayi Bölgesi’nde özellikle yaz aylarında yayılan bir koku var. Bu konuyu çözeceğiz. Çiğli kuruluşundan bugüne hep bir borç sarmalında. Bu sorun bir türlü çözülemediği gibi, kartopu gibi büyümektedir. Gelen gideni aratmıştır. Son dönemde bütçemiz oldukça iyi duruma gelmiş olmasına karşın, devlete olan borçların ödenmemesini anlamış değilim” diyor.
![](https://www.canhaber.com.tr/images/files/2023/12/658d8d8ee3efb.jpg)
“Biz vatandaşa yük getirmeden bu devlet borçlarını en kısa sürede ödeyip kapatacağız. Bize göre Çiğli’nin en büyük sorunu istihdamdır” diyen Arslan, “Muhtaç insan özgür değildir. Aç ve işsiz insanlar diktatörlüğü yaratırlar. Bunu aşmanın yolu ilçemizde işsizliği azaltmaktan geçer. Gerek özel işyerleriyle sürekli iletişimde olmak ve gerekse de belediye bünyesinde yeni istihdam alanları açarak işsizliği bir nebze azaltabiliriz” açıklamasında bulundu. Kreş meselesi, Niyazi Arslan’ın öncelik vereceği konular arasında yer alıyor. “İzkent, Evka 2 ve İnönü Mahallelerine kreş yapacağız. Bu kreşlerin yerlerini bile hazırladık” diyen Arslan, “Ayrıca yaşam kampüsleri kuracağız. Bunların içinde çocuk, diş polikliniği ve yaşlı bakım merkezi olacak. Merkez, Evka 2, Evka 6, Maltepe, Yakakent Mahallelerinin olacağı bir taraf bir de Harmandalı bölgesi dediğimiz bir taraf şeklinde olacak. Yurt projelerimiz var. Çiğli artık üniversite kenti. İki tane kız öğrenci yurdu yapacağız” dedi.
![](https://www.canhaber.com.tr/images/files/2023/12/658d8e0cb93ee.jpg)
Çiğli ilçesini yoksulluk envanterini çıkararak çalışacaklarını ifade eden Arslan, “Sahil şeridimiz sit alanı. Doğal çevreye uygun yapılarla günübirlik yaşam alanı oluşturabiliriz. Doğal cazibe merkezi oluşturabiliriz. Çiğlilerin nefes alacağı bir yer yok. Evka 6 Mahallesi’nin üst bölgesinde mesire alanı oluşturacağız. İlçemizde STK’ların, yöre derneklerinin olduğu bir demokrasi kampüsü kuracağız. Eski belediye binamızda bu çalışmayı yapmayı hedefliyorum. Halk marketlerini oluşturmak istiyorum. Çiğli’de 5 tane halk marketi açacağız. Yurttaşlar hem ucuz hem de kaliteli ürünlere daha rahat bir şekilde ulaşacak” diyor. “Kalkınmayı Daha İleri Taşıyacağız”Yerel kalkınma hedeflerini de dile getiren Niyazi Arslan, “İlçemizin İzmir içerisindeki duruma uyumlu ve daha ilerisine taşımak için gerekli olan vizyona ekip olarak sahibiz. Alanında yetkin ve başarılı teknik kişilere gerekli yetki ve sorumluluğu vererek projelerin oluşmasını sağlayacağız. Temel görevimiz olan alt yapı çalışmalarıyla özel sektörün de önünü açarak kalkınmayı daha ileri taşıyabiliriz” diyor.
![](https://www.canhaber.com.tr/images/files/2023/12/658d8e4b8b177.jpg)
Belediye Başkanının görevi proje hazırlamak değildir. Proje teknik adamların işidir. Başkanda olması gereken özellik vizyondur. İlçemizin tüm sorunlarına hâkimiz. 20 yıldan fazladır belediyenin her kademesinde görev almış biri olarak, Çiğli’yi daha ileriye taşıyacak vizyona sahibim.Çiğli hak ettiği yere gelecek. Çiğli hak ettiği hizmeti alamıyor. Çöp tesisi, katı atık bertaraf tesisi, İZBAN Bakım Merkezi, otobüs son durağı Çiğli’de. Çiğli, İzmir’in bütün yükünü çekiyor. Aynı oranda hizmet alamıyor. Çiğli’yi hak ettiği hizmeti vermek istiyoruz.
![](https://www.canhaber.com.tr/images/files/2023/12/658d8eed4b896.jpg)