"Lavanta Yolu' için SELENDİ tek yürek!!

Can Radyo'da Deniz'le MedCezir programının konuğu Selendi Gönüllüsü Osman Kalhan oldu.

"Lavanta Yolu' için SELENDİ tek yürek!!

Can Radyo'da Deniz'le MedCezir programının konuğu Selendi Gönüllüsü Osman Kalhan oldu.

18 Aralık 2020 - 13:04

Lavanta Yolu projesinin basın sponsoru Can Radyo gerekli onaylar alınınca lavanta tohumu temini için ve lavanta dikimi için SELENDİ 'ye destek olmaya devam edecek.

Programdan satır başları şöyle...

Osman Kalhan projenin hikayesini şöyle anlattı: "Ben aslen Selendili değilim. Bir gün Manisa Selendi'ye geldiğimizde buranın güzelliğini ve buranın insanının samimiyetini gördükten sonra buraya bir şey katmak istedim. İlerleyen günlerde lavantaları araştırdım. Isparta'da yoğun olduğunu gördüm. Bunlardan önce ağaçlarla ilgili bir makale okumuştum. Ne yapabiliriz diye düşünürken ağaçlı yol mu yapsak dedim.  En sonunda ise orataya 'Yol Boyu Lavanta' fikri çıktı" dedi.
 

"Şenlik haline getirmek istiyoruz"
 

Her sene lavanta bakımını  bir şenlik haline getirmek istediklerini söyleyen Kalhan, "Karayolları Genel Müdürlüğü'nden gerekli  imzalar geldikten sonra dikime başlamak istiyoruz. Dikim için çok geç kalmış durumda değiliz, gerekli izinler çıkarsa şubat ayında dikimini bitirmeyi düşünüyoruz. Her sene lavanta bakımını  bir şenlik haline getirmek istiyoruz. İzmir Karayolları şöyle bir şey demiş, sulama, bakım konusundan dolayı iptal olabilir ama belediye başkanımız  valimiz gerekli desteği vereceklerini söylediler." şeklinde konuştu.

Son olarak, "Bizi yayına aldığınız ve medya sponsorumuz olduğunuz için Can Radyo'ya teşekkür ederim. Sesimizi karayollarına ulaştırma konusunda yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim." ifadelerini kullanan Kalhan tüm CAN RADYO dinleyicilerine ve destekleyen herkese teşekkürlerini iletti.


YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Şevket
  1 ay önce
  Gerçekten bir selendilili olarak heyecan***dım. Bu fikrin sahibi Osman beye çok teşekkür ederim. Destekelerimiz onunla
 • Murat Çay
  2 ay önce
  Bu güzel haber için teşekkürler inşallah sonuca varır
 • Serhat kahraman
  2 ay önce
  Teşekkürler yüreğinize sağlık
 • Halime Özde
  2 ay önce
  Teşekkürler Can radyo.
 • hakanfidan
  2 ay önce
  güzel fikir olursa bütün dernekler birleşir yollarımızı daha güzel hale getiririz bu sadece lavantayla kalm***alı her yöre farklı bir çiçekle yol uygul***ası yapmalı
 • Prof. Dr. Şaban Gürcan
  2 ay önce
  Desteğiniz için çok teşekkürler. Küçük, şirin ilçemiz için desteğinizin anl***ı çok büyük.