Konak Hareketi Lideri Coşkun Kalkanlı, "Konak Hareketi'nin arkasında altı ok var"

Konak Hareketi Lideri Coşkun Kalkanlı, "Konak Hareketi'nin arkasında altı ok var"

08 Mayıs 2021 - 05:14

Can Radyo'da  deniz'le MedCezir'in Konuğu Konak Hareketi Lideri Coşkun Kalkanlı oldu. Konak Hareketi Lideri Coşkun Kalkanlı, Konak Hareketinden bahsederken, parti içinde muhalif bir hareket olduklarına dair söylentilere de cevap verdi.

İzmir siyasetinin eksikliklerini tamamlamak amacıyla yola çıktıklarını söyleyen Kalkanlı,"Yeni bir hikaye yazmıyoruz. Varolan hikayenin devam ettiriyoruz. 12 senedir Konak siyasetinin içinde varız. Yol arkadaşlarımızın yanında durmayı bildik. Bunları yaparkende eksiklikleri görmeyi bildik. Adımlardaki derin ayak izlerinde dersler almayı bildik. Geçmişteki seçimlere baktığımızda bunlarda eksikliklerimizi görüyoruz. İzmir CHP'nin kalesi diyoruz. Bu özgüven bu güç bizi zayıflatıyor. Gün gün kan kaybediyoruz ve kimse bunun farkında değil.  Biz Konak Hareketi olarak bunun farkına vardık.  Sadece seçimlerden bir ay öncesinden meydanlara çıkmayalım. Şimdi çıkmalıyız. Yarın bir seçim olacak gibi çalıştık ve bir rüzgar yarattığımızı düşünüyorum. Sadece Konak değil, İzmir Hareketi olduk. Biz CHP'nin olduğu her ilde var olan handikaplarımızın üstüne giderek bir şekilde çözümler üretmeye çalışıyoruz. Şu an bir şey yokken ortaya çıkıp sanki yarın seçim olacakmış gibi çalışmaya and içtik." ifadelerini kulllandı.
 

Konak Hareketi'nin arkasında altı ok var


Konak Hareketi hakkında çıkan söylentilere cevap veren Kalkanlı, "Bizim bir koltuk hedefimiz yok. Bizim hedefimizde siyaset yok. Bizim hedefimiz insan" ifadelerini kullandı.

Kalkanlı,"Bize, "Muharrem İnce'nin Memleket Hareketi'nin bir parçası mı?" dediler. Bizi parti içinde bir parti mi kuruldu gibi lanse etmeye çalıştılar. Bizim bir koltuk hedefimiz yok. Herhangi bir yere de aday değiliz. Ancak insanlar bizi böyle yaftalarken dikkat etmeliler çünkü biz bel altı vurmamaya dikkat eden parti kültürüyle yetişmiş insanlarız. Konak Hareketi'nin arkasında altı ok var.

Bizim için Konak bir bütündür. Aslında çıkış amaçlarımızdan bir tanesi de Konak'a bir bütünlük sağlamak. Konak aslında İzmir metropolünün içinde ötelenmiş bir şehir ama bakarsanız tüm ilçeler Konak'tan çıkmış, Büyükşehir bile Konak'tan çıkmış. Göztepe, Alsancak, Güzelyalı bölgesinde dezavantajlı ailelerimiz yok mu? Elbette var. Biz hepsine dokunmayı görev bildik. Bizim ilk amacımız insana dokunmak. Şu aralar siyaset hiç gündemimizde ve hedefimizde yok. Bizim hedefimiz insan.

Eksiklikleri gördük. Peki bunlar nelerdir? Çok fazla insanı üye yapabiliriz . Bilinçli seçmen çok ama çok önemli. Derdimiz yerel seçim değil, ilçe seçimleri değil. Biz bilinçli seçmeni yaratma noktasındayız.  Biz yarın seçim olacakmış gibi mahallelerde komiteler oluşturuyoruz. O komitelerden birer tane üye alıp kendi siyasi çalışma grubumuzu oluşturduk. O siyasi çalışma gruplarında o mahallelerin sorunlarıyla ilgilenebilecek kalifiyeli ve bu konuda özveri noktasında ısrarlı olacak arkadaşlarımız var. Biz burada Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'a bir alt komisyon gibi  çalışacağız. Çağrı Gruşçu'nun altında bir alt komisyon gibi çalışacağız. Bizim bir parti içinde parti gibi,  bir cephe gibi algılanmamız hoş şeyler değil.  Bu konuda böyle düşünen arkadaşlara şöyle diyorum. Önce bilgi sahibi olalım, sonra fikrimizi üretelim, söyleyelim." şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum