Gaziemir Belediye Başkanı Arda’nın vizyon projelerinin başında gelen ve 650 seyirci kapasiteli salonu olması planlanan Yüzüncü Yıl Sanat Merkezi’nin temeli yakın zamanda atılacak.
Gaziemir Belediyesi, kültür ve sanatla büyüyen ilçeye, özel bir merkez kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Gaziemir Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde ilçenin merkezi konumundaki Atıfbey Mahallesi 2049 ada 1 parseldeki 3 bin 500 metrekare büyüklüğündeki alana, sanat merkezi yapılacak. Cumhuriyet’in yüzüncü yılında inşaatına başlanacak merkeze, 100. Yıl Sanat Merkezi adı verilecek. Zemin etüdü çalışmaları tamamlanan, mimari proje çizimleri hazırlanan merkezin yakın zamanda temeli atılacak. Merkezde, 650 seyirci kapasiteli bir salon olacak. Merkezin sergi salonu, fuaye alanı ve yer altı otoparkı da olacak. Akçay Caddesi üzerinde inşa edilecek merkez, Gaziemir’in komşu ilçeleri başta olmak tüm İzmir’e hizmet verecek.![yuzuncu-yil-sanat-merkezi-1.jpg](https://www.medyaege.com.tr/d/other/2023/11/14/yuzuncu-yil-sanat-merkezi-1.jpg)
Yakın zamanda temelini atacakları merkezin kendisini çok heyecanlandırdığının altını çizen Başkan Arda, “650 kişilik salonu ile İzmir’in kültür sanat yaşamına değer katacak. Burayı yaşayan bir sanat merkezi haline getirmek için sergiler, konserler ve tiyatrolar ile yılın 12 ayında da aktif tutmayı hedefliyoruz. Ayrıca içinde Kültür Cafesi, sergi salonları, fuayesi ve yer altı otoparkı ile muhteşem bir tesis olacak. İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile kol kola omuz omuza yapımına başlayacağımız bu önemli proje için çok heyecanlıyım. Temelini atıp, gelecek dönemde de açılışını birlikte yapacağız. Bu proje için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’e destekleri için bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.