Türkiye Yerel Seçime doğru giderken aday adayları için başvuru süresi 5 Aralık Salı günü sona eriyor. Eski Genel Başkan Yardımcısı ve 24. Dönem İzmir Milletvekili Erdal Aksünger
de kararını verdi. Aksünger ailesiyle de konuşarak aldığı karar doğrultusunda Bayraklı Belediye Başkan aday adaylığı için yola çıkıyor. Aksünger’in dosyasının yarın (SALI) 13.30'da Bayraklı İlçe Başkanlığı’na teslim edeceği ve 14.00’te yapacağı basın açıklamasıyla da hedeflerini duyuracağı bildirildi. Aksünger sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:
"Başta tüm kamuoyu olmak üzere değerli örgüt yoldaşlarım, değerli dostlarım ve kıymetli yol arkadaşlarım;İzmir Bayraklı Belediyesi Başkanlığı Aday Adaylığı başvurumu 05.12.2023 Salı, saat 14.00'da Bayraklı İlçe Binamızda yapacağımı bilgilerinize sunarım."
Erdal Aksünger Kimdir? Erdal Aksünger, milletvekili, iş adamı, futbolcu.8 Ekim 1968 tarihinde Erzincan Çayırlı’da doğmuştur.
Eğitim Hayatı
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. İngilizce bilmektedir.
Çalışma Hayatı
Profesyonel olarak futbol oynamıştır. Hollanda Kophke Tedarik Firması’nın Türkiye Mümessilliği kurucusu ve ortağı olmuştur. Yabancılara gayrimenkul danışmanlığı yapan gayrimenkul yatırım şirketini, Gama Bilgisayar Ticaret Limited Şirketi’ni ve İstanbul’da Multitec AŞ’yi kurmuştur.Aidata Bilgisayar Sistemleri Ticaret ve Sanayi AŞ’nin ortağı olmuştur. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği, Anadolu Birliği Genel Başkan Yardımcılığı, Bilim ve Sanat Eğitim Vakfı (BİLSES) Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Göztepe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.
Siyasi Hayatı
12 Haziran 2011 (24. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili seçilmiştir. CHP'nin 35. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne seçildi. Parti politikalarının uygulamasında en üst parti organı olarak çalışacak Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeliğine getirilerek, Genel Başkan Yardımcısı oldu.
Eşi ve Çocukları
Evli ve iki çocuk babasıdır.
Erdal Aksünger'i tanımak benim ..Erdal Aksünger'i tanımak benim için onurdur uzun yıllar birlikte Anadolu birliğinde çalıştık yolu açık olsun