Politika
Yayınlanma: 01 Eylül 2023 - 13:44
CHP'li İlçe Başkanından Açlık Grevi Kararı
CHP Diyarbakır Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz açlık grevine başlayacağını duyurdu.
Politika
01 Eylül 2023 - 13:44
CHP Diyarbakır İlbaskanı Abdullah Atik'in hukuk tanımaz uygulamalarına itiraz eden Bağlar ilçe başkanı Recep Yavuz basın açıklaması yaparak il başkanının hukuk tanımaz davranışlarını kamuoyu ile paylaştı CHP Genelmerkezinin bu hukuk tanımaz İlbaşkanı Ali Atik'in bu davranışlarına müdahale etmemesi durumunda 3 günlük açlık grevi başlatacağını aksi takdirde hiç bir tıbbi müdahaleyi kabul etmeyerek ölüm orucuna başlayacağını açıkladı.
İşte o basın açıklaması
Cumhuriyet Halk partisi Genel Merkezine partililerimize ve kalbî demokrasiden hak hukuk adalet'den yana olan bütün yurttaşlarımıza;
Cumhuriyet halk partisi Bağlar ilçe başkanlığımızın 27 Ağustos Pazar günü yapılması gereken ilçe olağan kongresinin İlbaşkanı Abdullah Atik ve 13 İl yöneticisinin tüzüğe aykırı olarak korsan bir şekilde aldığı karar ile kongremizin iptal edildiğini öğrendik Bağlar ilçesinin kongresinin iptaline gerekçe olarak mahalle sandıklarının kurulmaması gösterildi ancak Bağlar ilçe başkanlığı olarak bahse konu olan mahalle delege listelerinde Bağlar ilçe yönetim kurulunun ıslak imzalarının yanı sıra CHP İl başkanı Abdullah Atik'in de ıslak imzası ve mührü bulunmaktadır şimdi sorulması gereken iki soru var;
1. Madem mahalle delege seçimi usulüne uygun yapılmadı ise İl başkanı Abdullah Atik neden usule uygun olmayan bir seçime imza atıyor?
2: İlbaşkanı Abdullah Atik imzaladığı ve usule uygun dediği bu seçimi hangi gerekçe ile iptal ediyor?
Ancak buradan ifade etmek isterim ki ilçe kongremizin iptal edilmesindeki asıl sebep İlbaşkanı Abdullah Atik''dir. 53 kişilik delege listesinde partiye aidiyet duygusu beslemeyen ve Parti'nin hiç bir kademesinde görev almamış emeği olmamış kendi yakınları ve akrabaları için 50 kişilik kontenjan talebidir ancak biz böyle bir dayatmaya razı olmayacağımızı partinin öz evlatlarının temsiliyet haklarına sahip çıkacağımızı kendilerine belirttik şunu unutmayalım ki seçme ve seçilme hakkı tıpkı yaşam hakkı gibi anayasal haktır.
![](/images/files/uploads/f910a5b5-97f9-4adc-ac62-b4ef403b66a5.JPG)
Gerek İlbaşkanımız Abdullah Atik ve iptal kararında imzası bulunan 13 İl yönetim kurulu üyelerine basının ve kamuoyunun önünde şu soruyu sormak isteriz eğer onur ve vicdan sahibi iseniz basının karşısına geçin ve Diyarbakır İl örgütü olarak 16 ilçesinde tüzüğe uygun olarak hareket ettiğini söyleyin yoksa gerek üyelerimiz gerekse de içe yönetimimizin gasp ettiğiniz seçme ve seçilme hakkını bir an önce teslim edin.
Ben bugün bu basın açıklamasını sadece Diyarbakır'a emek veren partililerimize değil bütün Türkiye'de partimize emek vermiş partililerimize yoldaşlarımıza seslenmek istiyorum bizler Genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşünü başlamasının altında yatan hak hukuk adalet yürüyüşünü ilham alarak hakkın hukukun adaletin yerini bulması adına gerek bizim gerekse diğer partililerimizin hak mağduriyetlerinin sesi olmak adına bugün itibariyle 3 günlük açlık grevine başlayacağımı bu anti demokratik kararın düzeltilmemesi halinde ölüm orucuna dönüştüreceğimi kamuoyunun önünde beyan ederim.
Yaşasın Demokrasi
Yaşasın Aklı ve Vicdanı Hür Olanlar
CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz
Can Haber/ Halkın Sesi
Erdem UYGUR
İşte o basın açıklaması
Cumhuriyet Halk partisi Genel Merkezine partililerimize ve kalbî demokrasiden hak hukuk adalet'den yana olan bütün yurttaşlarımıza;
Cumhuriyet halk partisi Bağlar ilçe başkanlığımızın 27 Ağustos Pazar günü yapılması gereken ilçe olağan kongresinin İlbaşkanı Abdullah Atik ve 13 İl yöneticisinin tüzüğe aykırı olarak korsan bir şekilde aldığı karar ile kongremizin iptal edildiğini öğrendik Bağlar ilçesinin kongresinin iptaline gerekçe olarak mahalle sandıklarının kurulmaması gösterildi ancak Bağlar ilçe başkanlığı olarak bahse konu olan mahalle delege listelerinde Bağlar ilçe yönetim kurulunun ıslak imzalarının yanı sıra CHP İl başkanı Abdullah Atik'in de ıslak imzası ve mührü bulunmaktadır şimdi sorulması gereken iki soru var;
1. Madem mahalle delege seçimi usulüne uygun yapılmadı ise İl başkanı Abdullah Atik neden usule uygun olmayan bir seçime imza atıyor?
2: İlbaşkanı Abdullah Atik imzaladığı ve usule uygun dediği bu seçimi hangi gerekçe ile iptal ediyor?
Ancak buradan ifade etmek isterim ki ilçe kongremizin iptal edilmesindeki asıl sebep İlbaşkanı Abdullah Atik''dir. 53 kişilik delege listesinde partiye aidiyet duygusu beslemeyen ve Parti'nin hiç bir kademesinde görev almamış emeği olmamış kendi yakınları ve akrabaları için 50 kişilik kontenjan talebidir ancak biz böyle bir dayatmaya razı olmayacağımızı partinin öz evlatlarının temsiliyet haklarına sahip çıkacağımızı kendilerine belirttik şunu unutmayalım ki seçme ve seçilme hakkı tıpkı yaşam hakkı gibi anayasal haktır.
Gerek İlbaşkanımız Abdullah Atik ve iptal kararında imzası bulunan 13 İl yönetim kurulu üyelerine basının ve kamuoyunun önünde şu soruyu sormak isteriz eğer onur ve vicdan sahibi iseniz basının karşısına geçin ve Diyarbakır İl örgütü olarak 16 ilçesinde tüzüğe uygun olarak hareket ettiğini söyleyin yoksa gerek üyelerimiz gerekse de içe yönetimimizin gasp ettiğiniz seçme ve seçilme hakkını bir an önce teslim edin.
Ben bugün bu basın açıklamasını sadece Diyarbakır'a emek veren partililerimize değil bütün Türkiye'de partimize emek vermiş partililerimize yoldaşlarımıza seslenmek istiyorum bizler Genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşünü başlamasının altında yatan hak hukuk adalet yürüyüşünü ilham alarak hakkın hukukun adaletin yerini bulması adına gerek bizim gerekse diğer partililerimizin hak mağduriyetlerinin sesi olmak adına bugün itibariyle 3 günlük açlık grevine başlayacağımı bu anti demokratik kararın düzeltilmemesi halinde ölüm orucuna dönüştüreceğimi kamuoyunun önünde beyan ederim.
Yaşasın Demokrasi
Yaşasın Aklı ve Vicdanı Hür Olanlar
CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz
Can Haber/ Halkın Sesi
Erdem UYGUR
İlginizi Çekebilir