CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş açıkladı: Bektaş Gül'ün adı Buca'da yaşayacak

CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş açıkladı: Bektaş Gül'ün adı Buca'da yaşayacak

CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş açıkladı: Bektaş Gül'ün adı Buca'da yaşayacak
14 Ekim 2021 - 17:55

Can Radyo'da Birol Soylu ile 10. Köy Programının Konuğu CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş oldu. Taş, Buca ve İzmir siyasetine dair değerlendirmelerde bulundu. Taş, hayatını kaybeden CHP Buca eski İlçe Başkanı Bektaş Gül'ün adının yeni ilçe binasında yaşayacağını söyledi.

Programdan satır başları şöyle...

Birol Soylu'nun Türkiye'de toplumsal tepki zayıfladı mı sorusuna cevap veren Taş,"Belki sokaklara dökülmüyor insanlar ama genel başkanımız bütün muhalefet partileriyle bir araya gelerek bu toplumsal tepkiyi veriyor. Aslında toplumsal muhalefet dediğimiz şey çok genişledi. Tepkinin biçimi de değişiyor. Zaman değişiyor ve muhalefet yapma şekli de değişiyor. Yeterli midir? Bu arttırılmalıdır. Sadece sosyal medya üzerinden değil, sokakta hayatı örgütlemek diye bir şey var. Bunu girdğiniz manavda, gittiğiniz markette, bindiğiniz dolmuşta nerede olursanız olun yapabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

CHP Buca ilçe ögütü olarak yaptıkları çalışmalardan bahseden Taş,"Çok büyük bir mağdur edilmiş kesim var. Emeklilikte yaşa takılanlarla, aylık bağlama oranı mağduriyeti yaşayan arkadaşlarımızla, atanamayan öğretmenlerimizle, müzisyen arkadaşlarımızla bir araya geldik. Esnaflarımızla bir araya geldik . Mağdur edilmiş bütün kesimlerle bir araya gelmeye çalışıyoruz. O bunu yaptı, şunu yaptı değil. Biz neler yapacağız bunu anlatmak, göstermek istiyoruz. Daha adil, daha yaşanılabilir bir hayat mümkün. Biz bunu inşa edeceğimizi dostlarımıza anlatıyoruz. " dedi.

Önseçim açıklaması yapan Taş,"Öncelikle kongrelerle ve kurultay süreci Genel Merkezin kararı ile yapılıyor. Bu konu ile  ilgili bize bir genelge ya da takvim gelmedi. Gelene kadar buna yorum yapmak mümkün değil. En kötü ön seçimin bile atamadan iyi olduğunu düşünüyorum.  Fakat şu süreç bir ön seçimin olacağı bir süreç değil. Atama sistemi ya da fermuar sistemi hangi sistem uygulanacaksa bizim görüşlerimiz alınacaktır. Biz de tabanımızın görüşlerini oraya yansıtmakla görevliyiz. Ön seçim kararı alınabilir mi? Bize resmi olarak bildirilmiş bir şey yok. Ön seçimle ilgili atamadan iyi olduğunu düşünen biriyim. Dediğim gibi şu anda Genel Başkanımızın bütün muhalefet partilerini birleştirdiği ve olası bir erken seçim ihtimaline karşı hazırlık içindeyken ön  seçimi şu an konuşmak doğru değil. " diye konuştu.

Mermer ocağına dikkat çekmek amacıyla sosyal medyada yaptığı paylaşımla tepki çeken CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar'ın ve yönetiminin görevden alınmasıyla ilgili konuşan Taş,"İl yönetiminde bulunmuş ve görev yapmış biri olarak şunu söyleyebilirim. Olayın içeriğine bakmak lazım o dosyayı bilmek lazım. Yerel basında çıkan haberler üzerinden ya da kulaktan kulağa duyulan laflar üzerinden bir işle yapılmamalı.  Bir isim geliyorsa  bu isim ilçe başkanıysa o yönetim komple alınıyor, komisyonlar kuruluyor ve komple bir dosya hazırlanıyor. Disiplin sevk kuruluna verilmeden önce bir komisyon kuruluyor. Araştırma yapılıyor. Bu detayları bilmediğimiz için yorum yapamıyorum." şeklinde konuştu.

"Belediye başkanımız örgütle uyum içinde" diyen Taş şöyle konuştu:

"Benim görevim örgütün içinde hiyerarşik yapıyı sağlamak. Belediyede bir eşbaşkanlık sistemi yok. Ben belediyenin ikinci bir başkanı değilim. Parti çalışmalarını, parti stratejisini, parti kültürüne aykırı bir şey olursa müdahil olurum. Biz Buca Belediyesi'nde bu tarz olayla karşılaşmadık.  Belediye başkanımız örgütle uyum içinde. Biz bu yolu bu şekilde yürüyoruz. Hiçbir sorunda yaşamadık.  Biz örgüt olarak yapılan çalışmaları alanlarda anlatıyoruz. İl başkanlığımızın yaptığı çalışmları, Genel Merkezimizin yaptığı çalışmaları, belediyemizin yaptığı çalışmaları alanlarda anlatıyoruz. Bu örgütün görevi zaten."

Hayatını kaybeden CHP Buca eski İlçe Başkanı Bektaş Gül'ün adının yeni ilçe binasında yaşayacağını söyleyen Taş, erken seçime hazır olduklarını dile getirdi.

Taş,"Bir erken seçim durumunda her şeyimiz hazır. Yeni bir ilçe binası aldık. Onunda büyük bir toplantı salonu var. Önümüzdeki hafta planlayacağız. Mahalle mahalle sandık sorumluları çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şirinyerin merkezinde dört katlı bir binanın orta iki katını aldık. Henüz taşınmadık. Açılışını Genel Başkanımız yapsın istiyorum. Tamamını Genel Merkezimiz karşıladı. Ayrıca Bektaş başkanın adını yeni ilçe binamızda konferans salonumuza vereceğiz. Kendisini de buradan rahmet ve sevgiyle anıyorum. Mevcut binamızı parti okulu haline getireceğiz. " dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum