Çelik: “Tüm kriz senaryolarını boşa çıkaracağız”

Dolar saat başı TL karşısında rekorunu tazelerken AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten "ekonomimiz iyi" çıkışı geldi.

Çelik: “Tüm kriz senaryolarını boşa çıkaracağız”

Dolar saat başı TL karşısında rekorunu tazelerken AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten "ekonomimiz iyi" çıkışı geldi.

Çelik: “Tüm kriz senaryolarını boşa çıkaracağız”
07 Ağustos 2020 - 11:48

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, "Sürekli kriz senaryolarının emrine girerek, Hükümetimizi ve bakanlarımızı hedef alan propagandaların amacını ve siyasi adresini biliyoruz. Bunları defalarca gördük. Bunların itibarı ve siyasi geleceği yoktur" dedi.

Çelik, TL'nin dolar ve avro karşısında büyük değer kaybetmesi üzerine bazı değerlendirmelerde bulundu. Çelik, ekonomik durumdan şikayet edenleri kriz senaryosu yazmakla suçladı ve eleştirilerin odağındaki Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı savundu.

Çelik'in Twitter hesabından yaptığı açıklamaları şu şekilde:

"Türkiye yükselmeye devam eden güçtür. Ekonomide, dış politikada, terörle mücadelede, iç politikada, sosyal politikalarda hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz. “Millet siyaseti”mize karşı “lejyoner siyaseti” ile karşı çıkanların propagandalarının amacını görüyoruz.

Milletimizin talimatları ile konjonktüre dayanmayan, kalıcı ve sürekliliği olan politikalarla ekonomimizin, güvenliğimizin ve demokrasimizin gücünü garanti altına alan adımları atmaya devam edeceğiz. Milletimiz kendisi için çalışanların yanındadır.

Amacımız konjonktürel olmayan, gelecek nesiller için kalıcı olan yapıları oluşturmaya devam etmektir.Kalıcı ve sürekliliği olan kararlarla ekonomimizi milli çıkarlarımızı ve güvenliğimizi teminat altına almaya devam eden politikalar uygulamak siyasi hareketimizin varlık sebebidir.

 

Hükümetimiz Cumhurbaşkanımızın dirayetli yönetimi ile dimdik ayaktadır. Her türlü kriz senaryosunu şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkaracağız ve hedeflerimize yürüyeceğiz.

Refah, güvenlik, adalet ve demokratikleşme üreten politikaları her türlü etkiden koruyacak kalıcı imzalar atma yolunda geleceğe kararlılıkla ve güçle yürüyoruz. Siyasetimizi konjonktürel etkilere teslim etmeye çalışan propagandaları yine boşa çıkaracağız.

Sürekli kriz senaryolarının emrine girerek, Hükümetimizi ve bakanlarımızı hedef alan propagandaların amacını ve siyasi adresini biliyoruz. Bunları defalarca gördük. Bunların itibarı ve siyasi geleceği yoktur."

YORUMLAR

  • 0 Yorum