Protestoların devam ettiği bu süreçte, 3 Haziran'da yapılacak olan toplantı büyük önem taşıyor. Tüm Yerel-Sen 2 Nolu Şube İdari Sekreteri Mehmet Ali Ekşi, memurların yanında yer alarak bu toplantının detaylarını paylaştı. Ekşi, yetkili sendika olarak belediye yönetimiyle gerçekleştirilecek toplantıda memurların haklarını ve hukukunu gözeteceklerini vurguladı. Masada memurların kazanılmış haklarından kesinlikle taviz verilmeyeceğini belirten Ekşi, bu toplantının memurların taleplerinin karşılanması açısından kritik bir dönüm noktası olacağını ifade etti.![](https://www.egedesonsoz.com/haber_resim/-tis-hakkimizi-kimse-elimizden-alamaz-bayrakli-da-kriz-buyuyor--1187005.jpg)
![Bayraklı Belediyesi çalışanları 5 gündür eylemde - Siyasi Haber](https://siyasihaber9.org/wp-content/uploads/2024/05/bayrakli1.jpeg)
Yer Sofrası Kuruldu
Eylem süresince dikkat çeken olaylardan biri, işçilerin belediye binası önünde yer sofrası kurarak yemek yemeleriydi. Yemek ücretlerinin de ödenmemesi nedeniyle bu protesto biçimini seçen işçiler, dayanışma içinde olduklarını göstermeyi amaçladılar. Belediye binası önünde toplanan çalışanlar, sloganlar atarak yetkililere seslendi ve ücretlerinin tam olarak yatırılması için çağrıda bulundu.![](https://www.egedesonsoz.com/haber_resim/-tis-hakkimizi-kimse-elimizden-alamaz-bayrakli-da-kriz-buyuyor--1187005.jpg)
Temizlik İşçilerinden Destek
Temizlik işçilerinin de destek verdiği bu eylemde, çöp kamyonları belediye binası önüne getirildi. Bu sembolik eylem, işçilerin yaşadıkları mağduriyeti kamuoyuna duyurmayı hedefliyordu. Belediye koridorlarında yürüyen memurlar, ıslık ve düdük çalarak yönetimi protesto etti. İşçilerin bu kararlı duruşu, sorunlarının çözülmesi için yetkililer üzerinde baskı oluşturmayı amaçlıyor.Toplantıdan Çıkacak Sonuçlar Merak Ediliyor
Ekşi’nin konuşması işçilere moral verirken, belediye yönetiminin bu toplantıdan çıkacak sonuçlara nasıl tepki vereceği merak konusu. bayraklı belediyesi çalışanlarının hak arama mücadelesi sürerken, yetkililerin atacağı adımlar büyük bir dikkatle takip ediliyor. İşçilerin taleplerinin karşılanıp karşılanmayacağı ve bu eylemin nasıl sonuçlanacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.![Bayraklı Belediyesi çalışanları 5 gündür eylemde - Siyasi Haber](https://siyasihaber9.org/wp-content/uploads/2024/05/bayrakli1.jpeg)